Denník N

Radovan Choleva odchádza zo Siete, v strane mal na starosti kampaň

Radovan Choleva. Foto - Archív
Radovan Choleva. Foto – Archív

Aktualizované 14.30 – Choleva začal pracovať pre Procházkovu stranu vlani na jar, chvíľu bol aj šéfom volebného štábu. Tvrdí, že končí zo zdravotných dôvodov.

Politický marketér Radovan Choleva odchádza zo Siete. Potvrdil to Denníku N s tým, že v strane končí zo zdravotných dôvodov. „Viac to nebudem komentovať,“ napísal.

V Procházkovej strane mal na starosti volebnú kampaň a marketing Siete, krátko bol aj šéfom volebného štábu. Po ňom kampaň chvíľu koordinoval prvý podpredseda strany Andrej Hrnčiar, teraz na ňu dohliada priamo predseda.

„Pauza Rada Cholevu je vynútená okolnosťami vyššej moci, niekedy sa človek musí na chvíľu zastaviť, kým nie je neskoro,“ reagovala hovorkyňa strany Karolína Ducká. „Bude nám ten zvyšný mesiac kampane chýbať, ale zdravie musí mať prednosť.“

Informáciu o Cholevovom odchode ako prvý priniesol Konzervatívny výber.

Z agentúry Vrtieť psom

Choleva predtým pracoval na kampani bratislavského primátora Iva Nesrovnala a pre politikov SDKÚ. Riadil komunikáciu župana Pavla Freša aj bývalej starostky bratislavského Starého Mesta Tatiany Rosovej. Spolu s bývalým novinárom Michalom Hlaváčom založil agentúru Vrtieť psom, ktorá sa venovala politickému marketingu.

Ich príchod do Siete vlani bol prekvapením, Procházkovo pôsobenie v politike kritizovali na svojom blogu, napríklad v článku „Procházka sa chytá do vlastných sietí“ z júna 2014.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Voľby 2016

Teraz najčítanejšie