Denník N

Týždeň v zdraví: Ako predísť syndrómu vyhorenia? Nutričné tipy pre dlhovekosť. Ako vplývajú sociálne siete na vzťahy?

Foto - JumpStory
Foto – JumpStory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Newsfilter Týždeň v zdraví píšu pre Denník N lekári Tomáš Havran a Marek Karman, ktorí pripravujú newsletter Od môjho lekára.

V dnešnom vydaní sa môžete dočítať:

  •  aké preventívne stratégie a opatrenia znižujú riziko syndrómu vyhorenia,
  •  ktoré nutričné tipy môžu pomáhajú dožiť sa vysokého veku,
  •  ako vplývajú sociálne siete na nevirtuálne vzťahy.

Syndrómu vyhorenia je najlepšie predchádzať

Výskyt vyhorených ľudí v populácii môžeme považovať za celkom hojný a nie je to preto, že je to ďalšia „trendy diagnóza“ typu: kto ešte nebol vyhorený, nie je in. Je to dôsledok toho, ako žijeme. Navaľuje sa na nás toho čoraz viac, fyzickú a psychickú záťaž sa nám darí zvládať čoraz menej a často si za to môžeme aj sami.

Aj syndrómu vyhorenia dokážeme do istej miery predchádzať. Ak dokážeme identifikovať faktory zvyšujúce riziko syndrómu vyhorenia a jeho spúšťače, mali by sme ich vedieť aj eliminovať, alebo nasadiť správne preventívne stratégie.

Je reálny fakt, že syndróm vyhorenia je jeden z

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Duševné zdravie

Týždeň v zdraví

Zdravie

Teraz najčítanejšie