Denník N

Škriniar pri ligovom debute ukázal, v čom je špeciálny. Najviac však zaujalo Mbappého správanie na tribúne

Milan Škriniar debutoval v ligovom zápase za PSG. Foto - TASR/AP
Milan Škriniar debutoval v ligovom zápase za PSG. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Milan Škriniar debutoval v ligovom zápase za Paríž Saint-Germain proti FC Lorient (0:0).

Od začiatku ukazoval, v čom je výnimočný. Perfektne dirigoval obranu, prakticky každá jedna akcia išla cez neho. Počas zápasu nazbieral 151 dotykov s loptou, čo je druhý najvyšší počet z celého tímu PSG.

Škriniarova prednosť je, že vie dynamizovať aj spomaliť hru podľa toho, čo jeho tím potrebuje. Je rozvážny a zároveň silný na lopte a pri jej vyvážaní.

To všetko bolo v jeho debutovom zápase kľúčové, skvelo to prezentovalo, prečo ho PSG kúpil. „Škriniar je prestupom, ktorý PSG skutočne veľmi potreboval,“ hovoril v rozhovore pre Denník N Peter Rutzler z The Athletic.

Napriek tomu bola najzaujímavejšia časť zápasu, keď kameraman zamieril na tribúnu, kde sa zatratený Kylian Mbappé zabával a smial s novou multimiliónovou posilou z FC Barcelona.

Čo sa v texte dozviete?

  • V čom sa ukázal Škriniar najlepšie;
  • ako hodnotí jeho výkon expert z denníka Le Parisien;
  • čo je to Enriqueho prekliatie a v čom tento zápas pripomínal duel Španielska s Marokom z MS v Katare;
  • prečo budil Mbappé najväčšiu pozornosť;
  • s akou posilou sa ukázal na tribúne.

Enriqueho prekliatie

Škriniar bol jedným z dvoch stredných obrancov v systéme 4-3-3, ktorý Luis Enrique preferuje počas celej kariéry. Zaujímavé bolo, že sa stal kľúčovým stopérom v momente, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Ligue 1

Milan Škriniar

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie