Denník N

Kane už nastúpil za Bayern a šíri sa fór: Môžete zobrať Kana z Tottenhamu, ale nie Tottenham z Kana

Harry Kane už stihol aj nastúpiť za svoj nový klub. Foto - TASR/AP
Harry Kane už stihol aj nastúpiť za svoj nový klub. Foto – TASR/AP

Opäť sa ukázalo, aké náročné je kúpiť hráča, ktorý je pod zmluvou v Tottenhame.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bayernu sa konečne podarilo zlomiť Daniela Levyho. Balík v hodnote viac ako 100 miliónov zabral. Harry Kane sa pobalil a odišiel na letisko Standsted. V tom mu zavolal Tottenham, že nemôže odletieť.

Známy futbalový klebetník Fabrizio Romano to nazval poslednou partiou pokru Daniela Levyho. Kane s rodinou sa utiahli do domu neďaleko letiska.

Bayern sa bál, že keby Kane prišiel do Mníchova a prestup by spadol, bol by to reputačný problém pre klub. Nemci aj Kane boli v strese.

Mohol by Levy na poslednú chvíľu zmariť prestup v hodnote viac ako 100 miliónov? Pár hodín Kane netušil, čo a prečo sa deje. Len že Tottenham chcel upraviť detaily v zmluve.

Napokon po pár hodinách prišla zelená a Kane odletel. Už o pár hodín bol v Mníchove, zvítal sa so všetkými, absolvoval fotenie a o deň neskôr, teda včera, už nastúpil aj na prvý zápas za klub.

A hneď prvý zápas za Bayern mala byť Kanova prvá trofej v kariére. A to má pritom 30 rokov a je to hviezda svetového futbalu. Nakoniec z toho bolo len ďalšie poníženie a výsmech na sociálnych sieťach.

Ako vyzerala jedna z najväčších futbalových ság za posledné roky, ktorá sa nezaobišla bez tvrdého vyjednávania aj Levyho výsmechu smerom k Bayernu?

Čo sa dozviete v texte:

  • Za koľko získal Bayern Harryho Kana?
  • Čo si myslí expert na Bayern Mníchov o obrovskej prestupovej sume, ktorú klub poslal do Londýna?
  • Ako došlo k dráme tesne pred Kanovým odletom do Mníchova?
  • Prečo Sir Alex Ferguson povedal, že operácia bedra bola menej náročná ako vyjednávanie so šéfom Tottenhamu?
  • Harry Kane už stihol aj nastúpiť za Bayern a mohol hneď získať trofej. Prečo z toho bolo poníženie?

Hanebný Kane

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bundesliga

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie