Denník N

Jeden vážil 160 kíl, druhý robil vyhadzovača. Dnes víťazia v UFC a blížia sa k veľkým zápasom

Ľudovít Klein a Martin Buday. Foto - Instagram Ľudovíta Kleina
Ľudovít Klein a Martin Buday. Foto – Instagram Ľudovíta Kleina

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Od prvej sekundy bol aktívnejší, rýchlejší a presnejší a mieril k víťazstvu pred časovým limitom. Slovenský zápasník MMA Martin Buday cez víkend v zápase ťažkých váh v UFC zdolal Američana Josha Parisiana už v prvom kole.

V závere kola svojho súpera dostal na zem a súboj ukončil technikou kimura. Buday teda v UFC – najprestížnejšej MMA organizácii na svete – vyhral aj svoj štvrtý zápas.

V ťažkej váhe momentálne ťahá dlhšiu víťaznú šnúru len Rus Sergej Pavlovič, ktorý vyhral šesť zápasov po sebe a je vážnym kandidátom na titulový zápas.

Buday pri svojom debute vyhral nad Chrisom Barnettom technickým rozhodnutím, keď jeho súper v treťom kole nebol schopný v zápase pokračovať. Slovák potom v tesných zápasoch zdolal na body aj Łukasza Brzeského a Jaka Colliera.

Proti Parisianovi predviedol zatiaľ svoj najpresvedčivejší výkon v UFC. „Chcel som zápas ukončiť pred limitom a to sa mi aj podarilo. Je to skvelý pocit,“ hovoril v pozápasovom rozhovore s legendou UFC a bývalým šampiónom poloťažkej a ťažkej váhy Danielom Cormierom.

Zostrih zápasu a pozápasový rozhovor:

Buday nadviazal na minulotýždňové víťazstvo ďalšieho slovenského zástupcu v UFC Ľudovíta Kleina, ktorý na body zdolal Čiľana Ignacia Bahamondesa.

Aj Klein ukázal veľmi presvedčivý výkon a zdolal súpera, ktorý bol v zápase favoritom a mal výškovú prevahu 15 centimetrov.

Klein po prechode do ľahkej váhy v UFC taktiež ešte neprehral, z posledných štyroch zápasov trikrát zvíťazil a raz remizoval.

Obaja Slováci si tak vybudovali zaujímavú pozíciu a najbližšie sa môžu stretnúť s veľkými menami UFC. Ich ďalšími súpermi teoreticky môžu byť aj zápasníci s rankingom, teda postavením, v elitnej pätnástke svojej váhovej kategórie.

Po prvý raz bol so sebou spokojný

Kvality Martina Budaya pritom pred pôsobením v UFC spochybňovali fanúšikovia a napríklad aj známy český zápasník Oktagonu Karlos Vémola.

„Čo by tam [v UFC] robil? Po dvoch

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

MMA

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie