Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Hovorme viac mladým ľuďom, že o nich stojíme  

Ilustračné foto - Unsplash/Simon Maage
Ilustračné foto – Unsplash/Simon Maage

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

viacerí moji priatelia a priateľky budú na konci tohto leta posielať svoje deti na štúdium do zahraničia, deti iných už pár rokov v zahraničí sú. Títo rodičia sú na jednej strane na svoje deti pyšní, tešia sa, že získajú kvalitnejšie vzdelanie, ale na strane druhej sa obávajú, či sa budú chcieť ešte vrátiť domov. Sú aj takí, čo mi aj povedali, že by možno bolo lepšie, keby ich deti zostali vonku, veď vďaka technológiám sa môžu vidieť a počuť každý deň.

Takýchto príbehov pribúda a Slovensko už to začína cítiť. Píšem o tom v téme týždňa.

Profil tohto čísla vyplnil život nedávno zosnulej americkej psychologičky Alice Kahnovej Ladasovej, ktorá prispela k popularizácii bodu G.

A prečítať si môžete aj o jedenástich indických ženách, na ktoré sa po rokoch driny medzi odpadkami usmialo šťastie.


 Téma týždňa: Keď sa premiér prihovára mládeži 

Generácii dnešných tínedžerov a mladších ľudí nielen na Slovensku hrozí, že sa v mnohých ohľadoch bude mať horšie ako generácia ich rodičov. Platí tiež, že hoci každá generácia mala pred sebou náročne výzvy, tej, ktorá vstupuje do dospelosti, toho bude

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Mladí

Pod slnkom Jany Shemesh

Voľby 2023

Životy žien

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie