Denník N

PSG na Mbappého zúril a huckal fanúšikov, situáciu zmenilo jedno stretnutie

Kylian Mbappé. Foto - TASR/AP
Kylian Mbappé. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Kylian Mbappé toto leto formálne oznámil PSG, že nepredĺži zmluvu, ktorá ho ku klubu viaže do leta budúceho roka. Otvoril si tak dvere k prestupu zadarmo do Realu Madrid. PSG logicky zúrilo pre to, že Mbappého list sa stal verejnou záležitosťou a hrdý klub ponížil, ako aj pre fakt, že hráč, za ktorého zaplatil približne 200 miliónov a aktuálne má podľa portálu Transfermark hodnotu 180 miliónov eur, odíde zadarmo. A ešte k nenávidenému rivalovi.

„Mbappé tušil, že toto nastane. Bol dokonca pripravený presedieť celú sezónu na lavičke. Odmietol podpísať novú zmluvu a chápal konzekvencie,“ hovorí pre Denník N zdroj z prestížneho parížskeho denníka, ktorý si neželal byť menovaný, aby si nepoškodil vzťahy s klubom. „Klubová komunikácia, ktorá nasledovala, mala za cieľ obrátiť fanúšikov proti nemu.“

PSG vyčítal Mbappému, že chce poškodiť klub, a keď odíde zadarmo, budú musieť vyhodiť niekoľkých zamestnancov a revidovať mládežnícku stratégiu. Vyhrážal sa mu, že keď neodíde ani nepodpíše novú zmluvu, tak ho nový tréner Luis Enrique nechá na lavičke či na tribúne celú sezónu.

Prezident PSG Násir Al-Chelajfí zároveň nastavil cenovku na 200 miliónov a trval na tom, že prvý klub, ktorý sa ozve, Mbappého získa. Začali chodiť ponuky zo Saudskej Arábie na ročný kontrakt, pretože celý futbalový trh vedel, že v roku 2024 chce odísť do Realu.

Sám hráč, možno najlepší futbalista na svete, sa ocitol mimo prvého tímu a trénoval s hráčmi, s ktorými klub nepočíta.

Potom však prišiel úvodný ligový zápas proti Lorientu a tam sa stalo čosi nečakané. „Bolo to trošku čudné,“ potvrdil Denníku N aj Alexandre Aflalo z Le Parisien. Kylian Mbappé totiž pred zápasom išiel do šatne a počas neho na tribúne robil žarty a smial sa po boku svojho brata Ethana a novej posily PSG, Ousmane Dembélého. „Bolo príjemné vidieť, že tam Mbappé bol. Neviem zatiaľ presne, čo to znamená,“ vravel Aflalo.

A teraz sa zdá, že už je jasné, prečo tam bol aj aký nový obrat roky trvajúca kauza nabrala. A pravdepodobne na to stačilo iba jedno stretnutie a predaj hviezdy.

Čo sa dočítate v texte:

  • Čo Mbappého presvedčilo?
  • Kúpa a predaj ktorých hráčov ho potešili?
  • Akú dohodu s klubom pripravujú a čo PSG sľúbil?
  • Čo je pre PSG kľúčové?

Neuveriteľné vyhlásenie PSG

V nedeľu klub vydal stanovisko, ktoré hovorilo v podstate neuveriteľné veci:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Ligue 1

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie