Denník N

Taktický boj aj mimo ihriska. Weiss ustál provokáciu izraelského novinára

Vladimír Weiss st. sa nenechal vyprovokovať izraelským novinárom. Foto - TASR/Martin Baumann
Vladimír Weiss st. sa nenechal vyprovokovať izraelským novinárom. Foto – TASR/Martin Baumann

Slovan dnes od 19.00 hrá tretie predkolo Ligy majstrov na ihrisku Maccabi Haifa, prvý zápas prehral 1:2.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Futbal sa už dávno nehrá len na trávniku. Patria k nemu aj „finty“ spoza stola a nezriedka aj z pera či úst novinárov.

Výnimoční tréneri sa od dobrých líšia tým, že vedia reagovať tak na ihrisku, ako aj za stolom. A hoci kouč Slovana Vladimír Weiss st. v minulosti viackrát slovne prestrelil, tentoraz sa zachoval ako profesionál.

Pritom deň pred odvetným zápasom 3. predkola Ligy majstrov proti Maccabi Haifa nič nenasvedčovalo tomu, že minimálne jeden z izraelských novinárov sa ho pokúsi vyprovokovať.

Na pondelkovej tradičnej tlačovej konferencii pred zápasom išlo spočiatku všetko štandardne. Priestor na otázky trénerovi Slovana a zástupcovi hráčskej kabíny Jurajovi Kuckovi najprv dostali izraelskí žurnalisti.

Weiss sa nenechal vyprovokovať

Prvá otázka smerovala k účasti kapitána domáceho klubu Tjaronna Cheryho. Holandský ofenzívny stredopoliar reprezentujúci Surinam minulý týždeň v Bratislave nehral, lebo jeho manželka deň pred zápasom rodila. V odvete však nastúpi. Weiss pritom už pred týždňom upozorňoval na jeho kvality.

„Stretol som ho pred kabínou, je sympatický a veľký hráč. Musíme ho dobre brániť, pretože Chery je kľúčový hráč Maccabi, v daných priestoroch pre domáce mužstvo, dá sa povedať, nenahraditeľný. Verím, že budeme hrať naňho rozumne a pokryjeme jeho obrovskú kvalitu,“ povedal Weiss.

Potom prišla druhá otázka, ktorá mala jednoznačný zámer vyprovokovať slovanistického trénera.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Liga majstrov

ŠK Slovan Bratislava

Vladimír Weiss

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie