Denník N

NAKA obvinila riaditeľa SIS aj Národného bezpečnostného úradu, vojna v polícii pokračuje

Riaditeľ SIS Michal Aláč je vo funkcii od jari 2021. Foto – TASR
Riaditeľ SIS Michal Aláč je vo funkcii od jari 2021. Foto – TASR

Aktualizované o 14.25 h. Riaditeľ tajnej služby Aláč je podozrivý zo založenia zločineckej skupiny, rovnako aj jeho predchodca Vladimír Pčolinský.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila riaditeľa Národného bezpečnostného úradu Romana Konečného, riaditeľa SIS Michala Aláča, jeho predchodcu Vladimíra Pčolinského a ďalšie osoby, potvrdil policajný prezident Štefan Hamran.

Štvrtkové dianie súvisí s tým, čo sa na verejnosti už dva roky označuje za vojnu v polícii. V skratke – polícia dnes obvinila tých vysokých policajných a bezpečnostných funkcionárov, ktorí prišli s obvinením, že skupina vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu manipuluje vyšetrovania týkajúce sa policajného vedenia za vlád Smeru.

Aláča nezadržali, s políciou komunikuje

Obvinenia Aláča sa týkajú podozrení zo založenia zločineckej skupiny, zneužitia právomoci verejného činiteľa v úmysle zakryť alebo uľahčiť iný trestný čin a z marenia spravodlivosti. Slovenská informačná služba až po tlačovej besede Hamrana oznámila, že Aláč je od stredy na plánovanej zahraničnej služobnej ceste a informácie o obvinení sa dozvedel z médií.

„Bezprostredne nato prerušil zahraničnú služobnú cestu a vracia sa späť na územie Slovenskej republiky. Zároveň sa telefonicky“ spojil s vyšetrovateľom NAKA a dohodol s ním svoju osobnú účasť na príslušných procesných úkonoch 18. augusta o 10.00 h.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie