Denník N

Aktuálne prieskumy: PS má šancu konkurovať Smeru, v Ipsose zaostáva o 3 percentá, v AKO o necelé dve

Aktualizované o 22.20 h o prieskum AKO – Progresívne Slovensko skončilo v dvoch štvrtkových prieskumoch na druhom mieste, podľa agentúry AKO sa doťahuje na Smer.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Najnovší volebný model agentúry Ipsos potvrdzuje doterajšie trendy v prieskumoch verejnej mienky. Rebríček straníckych preferencií vedie s podporou takmer 20 percent voličov Smer, ktorého voliči sú z veľkej časti jasne rozhodnutí voliť túto stranu.

O prvé miesto by s Robertom Ficom teoreticky mohlo súperiť Progresívne Slovensko (PS), ktoré zaostáva o tri percentuálne body. Povzbudením pre progresívcov by mohlo byť, že aj odhodlanie jeho priaznivcov voliť práve túto stranu skôr rastie.

Až s odstupom nasleduje Hlas Petra Pellegriniho, teda strana, ktorá dlhé mesiace prieskumom dominovala. V polovici augusta

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Hlas

KDH

OĽaNO

Prieskumy preferencií

Progresívne Slovensko

Republika

SaS

Sme rodina

Smer

SNS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie