Denník N

Na zákrok v Nemocnici Bory je doprava zadarmo. Pre poistencov Dôvery

Zdroj: Depositphotos
Zdroj: Depositphotos

Nezáleží na tom, či pochádzate zo Svidníka a potrebujete operáciu bedrového kĺbu. Alebo ste zo Skalice a čaká vás náročná onkooperácia. Dôležitá je len vaša zdravotná poisťovňa. Na plánovaný zákrok Dôvera svojim poistencom zabezpečí bezplatnú dopravu do Borov z ktoréhokoľvek kúta Slovenska.

Klienti tejto zdravotnej poisťovne už takmer pol roka využívajú zdravotnú starostlivosť v Nemocnici Bory v Bratislave. Vďaka zmluvnému vzťahu medzi nemocnicou a poisťovňou im od začiatku na všetky výkony, ktoré nemocnica poskytuje, stačí len preukaz poistenca.

Neplatia žiadne poplatky: ani za registráciu, ani za vyšetrenie, ani za hospitalizáciu či operáciu. A ako jediní už nemusia platiť ani za dopravu na plánovaný zákrok.

Najnovšie aj doprava zadarmo

Poistenci Dôvery môžu odteraz využívať bonus navyše: bezplatnú dopravu na plánovaný operačný výkon. A tiež odvoz Dopravnou zdravotnou službou naspäť domov.

Stačí, aby nemali dlh na zdravotnom poistení a boli objednaní na hospitalizáciu v Nemocnici Bory. Nezáleží na tom, či ide o bežnú operáciu alebo o náročné výkony na ortopédii, chirurgii, neurochirurgii, gynekológii či urológii.

„Keďže nemocnica je tu pre pacientov z celého Slovenska, nielen pre Bratislavu a okolie, chceme, aby pre nich bola dostupná aj prakticky. Pre naše poistenky a poistencov z východného Slovenska, ale napríklad aj z Oravy či Liptova, rovnako ako pre našich klientov z juhu krajiny,“ vysvetľuje Martin Kultan, šéf najväčšej súkromnej zdravotnej poisťovne.

V Nemocnici Bory sú len jednolôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením.
Zdroj: Nemocnica Bory

Ako benefit funguje?

Už pri objednávaní na vstupné vyšetrenie majú poistenci Dôvery výhodu: ak sa na vyšetrenie ešte neobjednali inou cestou, môžu sa objednať cez jednoduchý formulár. Dostanú sa k nemu len poistenci Dôvery cez web svojej poisťovne, prípadne cez mobilnú aplikáciu alebo elektronickú pobočku Dôvera. Následne sa s nimi do 24 hodín spojí Kontaktné centrum nemocnice a ponúkne im prvé dostupné termíny.

Prostredníctvom toho istého formulára na webovej stránke poisťovne si môžu klienti Dôvery objednať aj samotný odvoz  do nemocnice. Po overení, že je pacient poistencom Dôvery a nemá dlh na zdravotnom poistení, stačí vyplniť údaje v kontaktnom formulári Nemocnice Bory. Systém ich tam automaticky presmeruje – či už z webovej stránky Dôvery, z apky alebo z e-pobočky.

Ak sa na strane poistenca niečo zmení, sanitku objednanú na konkrétny čas môže cez ten istý formulár zrušiť alebo presunúť na iný termín. Zabezpečený odvoz a dovoz má len pacient, sprievod nepotrebuje. Vodič sanitky je špeciálne vyškolený tak, aby mu vedel so všetkým pomôcť.

A čo cesta späť? Netreba mať obavy. Cestu po zákroku späť z nemocnice domov rieši personál nemocnice, stačí o to požiadať zdravotnú sestru alebo recepčnú.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Slovensko, Zdravie

Teraz najčítanejšie