Denník N

Newsfilter: V minimálnej požiadavke, nech sa aspoň dajú dokopy, je nielen nádej, ale aj naša tragédia

1. Hádam nad červenými čiarami zvíťazí zodpovednosť. 2. Po Ezechielovi prišlo Rozuzlenie. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Červené čiary a zodpovednosť

Nie že by sme na takú predvolebnú neistotu ako v súčasnosti neboli zvyknutí. Stačí si spomenúť na situáciu šesť týždňov pred voľbami 2020.

Kto s kým? V druhej polovici januára stále nebolo jasné, kto sa do parlamentu dostane, pretože podľa prieskumov boli na hrane SNS, SaS, KDH i Most-Híd a medzi ohrozenými sa v jednom prieskume objavila aj koalícia PS-Spolu. V tom čase tak hrozil prepad zhruba dvadsiatich percent hlasov. A vylúčená nebola ani koalícia s fašistami: hoci (vtedy ešte podpredseda Smeru a premiér) Peter Pellegrini tvrdil, že sa tak nestane, končiaca koalícia pred voľbami bez problémov hlasovala s Kotlebom.

Na stole bola aj otázka, či by sa niektorá z demokratických strán nemala obetovať, aby si Smer po prípadnom víťazstve nevybral za partnera ĽSNS. OĽaNO po videu z Cannes a ostrom vymedzení sa voči Ficovi začínalo viditeľne rásť a časom sa stala aktuálnou aj otázka, či bude v prípade úspechu strany vládu viesť líderka vtedajšej kandidátky Mária Šofranko.

Podobné dilemy. Táto dilema zrejme po tri a pol roku nehrozí.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vojna v polícii

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie