Newsfilter: V minimálnej požiadavke, nech sa aspoň dajú dokopy, je nielen nádej, ale aj naša tragédia

1. Hádam nad červenými čiarami zvíťazí zodpovednosť. 2. Po Ezechielovi prišlo Rozuzlenie.
➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.
Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.
Správy vybral a komentoval Tomáš Gális
1. Červené čiary a zodpovednosť
Nie že by sme na takú predvolebnú neistotu ako v súčasnosti neboli zvyknutí. Stačí si spomenúť na situáciu šesť týždňov pred voľbami 2020.
Kto s kým? V druhej polovici januára stále nebolo jasné, kto sa do parlamentu dostane, pretože podľa prieskumov boli na hrane SNS, SaS, KDH i Most-Híd a medzi ohrozenými sa v jednom prieskume objavila aj koalícia PS-Spolu. V tom čase tak hrozil prepad zhruba dvadsiatich percent hlasov. A vylúčená nebola ani koalícia s fašistami: hoci (vtedy ešte podpredseda Smeru a premiér) Peter Pellegrini tvrdil, že sa tak nestane, končiaca koalícia pred voľbami bez problémov hlasovala s Kotlebom.
Na stole bola aj otázka, či by sa niektorá z demokratických strán nemala obetovať, aby si Smer po prípadnom víťazstve nevybral za partnera ĽSNS. OĽaNO po videu z Cannes a ostrom vymedzení sa voči Ficovi začínalo viditeľne rásť a časom sa stala aktuálnou aj otázka, či bude v prípade úspechu strany vládu viesť líderka vtedajšej kandidátky Mária Šofranko.
Podobné dilemy. Táto dilema zrejme po tri a pol roku nehrozí.