Denník N

Nečakaný trnavský postup zariadil stopér, ktorý mal nahradiť Škrtela a v Česku bol na smiech

FOTO TASR - Lukáš Grinaj
FOTO TASR – Lukáš Grinaj

Spartak Trnava vyhral v odvete 3. predkola Európskej konferenčnej ligy nad Lechom Poznań 3:1 a postúpil do play-off, v ktorom sa stretne s ukrajinským klubom Dnipro-1.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Lukáš Štetina je najlepší strelec trnavského Spartaka v tejto sezóne, v šiestich súťažných zápasoch dal tri góly. Ten najdôležitejší vo štvrtok večer, keď Trnava senzačne zdolala Lech Poznań.

Bývalý slovenský reprezentant je pritom stopér a za gól, ktorým poslal Trnavu do play-off Európskej konferenčnej ligy, by sa nehanbil ani Zlatan Ibrahimović.

V článku sa dočítate:

  • Prečo Lukáša Štetinu v Česku kritizovali;
  • o akú anomáliu sa postaral;
  • kto bol najlepší hráč zápasu;
  • v akej nepríjemnej pozícii bola Trnava pred odvetou;
  • akú špeciálnu prípravu na zápas zvolil tréner Gašparík

Trnava prehrala prvý zápas vonku 1:2. Hrala podpriemerne a aj jednogólovú prehru môžeme označiť v kontexte priebehu samotného duelu, v ktorom bol Spartak pod permanentným tlakom, za dobrý výsledok. Gól v Poľsku dal Lukáš Štetina.

Okrem gólov do siete Lechu skóroval aj v 2. predkole EKL proti lotyšskej Aude. Vo štvrtok večer v Trnave dal zrejme najkrajší gól svojej kariéry. Jeho nožničky boli naozaj skvostné.

Štetina prišiel do Trnavy z pražskej Sparty a je výraznou oporou slovenského klubu. V Česku pritom často čelil kritike.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie