Denník N

Newsfilter: Ódor určil Hamranovi pomerne jasnú červenú čiaru, pri Aláčovi je opatrnejší

Premiér Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová. Foto N - Tomáš Benedikovič
Premiér Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová. Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované v piatok o 22.03: 1. Aláč presluhuje, Ódor a Čaputová to musia vidieť

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Aláč presluhuje, Ódor a Čaputová to musia vidieť

V piatok ráno rokovala bezpečnostná rada štátu. Išlo o reakciu na štvrtkové udalosti, počas ktorých polícia oznámila, že obvinila riaditeľov SIS a NBÚ, príslušníkov policajnej inšpekcie, ako aj ďalších súčasných a bývalých zamestnancov bezpečnostných zložiek štátu. Všetci sú podozriví z účasti na pokuse prekaziť legitímne vyšetrovanie káuz s politickým presahom.

Samozrejme, takáto udalosť nevyhnutne musela vyvolať otrasy aj na politickej scéne. A nemyslia sa tým len nehorázne vyhlásenia Smeru o prevrate a výzva na odvolanie policajného prezidenta. Z opačnej strany zaznieva výzva na odvolanie trestne stíhaného riaditeľa tajnej služby Michala Aláča. Volanie po takomto riešení zosilnie po tom, ako ho po celodennom výsluchu v piatok večer zadržali. Riaditeľ NAKA pre TV Markíza avizoval, že pre neho budú žiadať kolúznu väzbu, aby nemohol mariť vyšetrovanie.

Piatkové rokovanie bezpečnostnej rady za účasti Štefana Hamrana či riaditeľa NAKA bolo aj odpoveďou na podobné apely. Samozrejme, kľúčovými postavami rokovania boli prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá ho iniciovala, a premiér i minister vnútra zároveň Ľudovít Ódor.

Práve jeho vyjadrenia sú dnes tými najdôležitejšími, pretože on môže odvolať Hamrana a Aláča.

Kedy by skončil Hamran. Predseda úradníckej vlády dal najavo, že je voči obom v prípade potreby pripravený zakročiť. Z jeho vyjadrení vyplýva, že by Hamrana odvolal, keby sa udialo niečo z nasledovného:

  • Špeciálna

    Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor / úradnícka vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie