Denník N

Mal cit pre hity aj epické balady. Vašo Patejdl pomohol úspechu Elánu, ale presadil sa aj bez neho

Vašo Patejdl (10. 10. 1954 - 19. 8. 2023). Foto - archív TASR
Vašo Patejdl (10. 10. 1954 – 19. 8. 2023). Foto – archív TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ešte v júli koncertoval, ďalšie vystúpenia mal mať na jeseň a začiatkom augusta zverejnil, že na december si naplánoval trinásť špeciálnych večerov.

„Veľmi sa teším, že aj v tomto roku sa vydám na vianočné turné, a to dokonca československé. Príďte, bude mi potešením si vychutnať predvianočnú atmosféru s vami, mojimi skvelými fanúšikmi,“ uviedol svoju šnúru s kapelou a sláčikovým kvartetom na Instagrame.

Dnes dopoludnia však prišla nečakaná správa, ktorú oficiálne potvrdila skupina Elán. Vašo Patejdl zomrel na rakovinu pankreasu vo veku 68 rokov.

Najskôr klasika, potom Kaskadér

Je spojený najmä so skupinou Elán, ktorú spoluzakladal a ku ktorej veľkej popularite v celom Československu v 80. rokoch výrazne prispel. Ale dokázal ju opustiť v čase najväčšej slávy a urobiť aj veľkú kariéru pod svojím vlastným menom. Na prvý pohľad síce vôbec nepripomínal popové hviezdy, lenže

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie