Denník N

Messi vo finále skóroval aj spravil gesto voči bývalému kapitánovi. V Miami je to iné ako v Paríži, hovorí

Hráči Interu Miami oslavujú zisk prvej trofeje v klubovej histórii. Zdroj: TASR/AP
Hráči Interu Miami oslavujú zisk prvej trofeje v klubovej histórii. Zdroj: TASR/AP

Lionel Messi prispel k finálovému víťazstvu nad Nashvillom nádherným gólom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hráči Interu Miami dnes nadránom vyhadzovali Lionela Messiho do vzduchu. Aktuálne posledný tím americkej MLS totiž vyhral prvú trofej v klubovej histórii. Miami ovládlo súťaž s názvom Leagues Cup (pohár klubov z MLS a Mexika), keď vo finále vyhralo po penaltovom rozstrele nad Nashvillom.

Skóre zápasu otvoril v 23. minúte nádhernou strelou spoza hranice pokutového územia Messi, no v 57. minúte Nashville vyrovnal na 1:1, keď si loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete brankár Drake Callender.

Za nerozhodného stavu sa išli kopať penalty, pričom o víťazovi sa definitívne rozhodlo až v jedenástej sérii, keď boli na rade brankári. Callender svoj pokus premenil, zatiaľ čo brankár Nashvillu Elliot Panicco zaváhal. Inter Miami tak po veľkej dráme oslavoval zisk prvej trofeje od založenia klubu pred piatimi rokmi.

Messi sa stal najlepším strelcom Leagues Cupu, od príchodu do Interu Miami strelil v siedmich zápasoch desať gólov. Argentínčan zároveň spolu s bývalými spoluhráčmi z Barcelony (Busquetsom a Albom) a s prispením trénera Gerarda Martina otočil náladu v kabíne Miami.

Mužstvo, ktoré má v prebiehajúcej sezóne MLS po dvadsiatich dvoch odohratých zápasoch iba päť víťazstiev, zrazu vďaka siedmim výhram v rade ovládlo súťaž s názvom Leagues Cup. Odborníci sa zhodujú na tom, že je neuveriteľné, ako jeden hráč dokáže kompletne zmeniť náladu v tíme. Messi zatiaľ neodohral ani jeden zápas MLS, k Interu sa pripojil v polovici júla.

„Vedeli sme o tom, že Leagues Cup je pre nás príležitosťou zmeniť veci v klube. Zároveň nám táto súťaž pomáha nastaviť si nové ciele, ktoré sú možno náročné, ale o ktoré sme ochotní tvrdo bojovať,“ cituje portál The Athletic Messiho.

Tréner Nashvillu zistil, že Messi je nezastaviteľný

Pre Messiho to bola tímová trofej číslo 44, vďaka čomu sa stal rekordérom. Nikto v histórii ich nezískal viac. Argentínsky futbalista však zároveň pri preberaní trofeje ukázal svoju veľkosť tým, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie