Denník N

Newsfilter: Republika podľa Republiky alebo Lesnícke štúdium telocvikára Suju

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Zle maskovaní neonacisti a falošní odborníci.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Zle maskovaní neonacisti a falošní odborníci

Slovensku by sa v súčasnosti veľmi zišli umiernenosť a odbornosť. Umiernenosť na prekonanie hlbokých rozporov v spoločnosti a odbornosť na nápravu systémových chýb v zdravotníctve, školstve a inde.

Namiesto toho po voľbách hrozí, že nám budú vládnuť nekompetentní extrémisti. Ako príklad môže slúžiť Miroslav Suja z Republiky, ktorý ako vyštudovaný telocvikár, voľakedajší zamestnanec viacnásobného vraha a mafiána Mikuláša Černáka a bývalý vojak smeruje k úspešnému zavŕšeniu doktorandského štúdia na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene.

Hoci existujú ľudia, ktorí aj v pokročilejšom veku dokážu úplne otočiť svoj život vďaka úsiliu a odhodlaniu, Sujov prípad to takmer určite nie je. Oficiálne už štvrtý rok študuje na katedre ekonomiky a lesného riadenia v študijnom programe ekosystémové služby lesov. Po jeho vedeckej ani inej akademickej činnosti, ktorá je podmienkou získania titulu, však neexistuje ani stopa.

Nerozkradli? Republika Slovensko ovešala bilbordmi, na ktorých sa chváli, že ona ho nerozkradla. Lenže na základe jej minulosti to nie je celkom pravda a podľa jej správania v súčasnosti je navyše isté, že ak by aj bola, tak by to rýchlo dohnala.

V Bystrici sa uhríkovci ešte ako členovia ĽSNS správali tak bezúhonne, že NAKA začala v máji 2022 konkrétne Suju trestne stíhať za zločiny porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Uhrík zas Kotlebovi viedol úrad.

Absurdne nízke nároky. Primerane k tomu pôsobí Sujovo štúdium vo Zvolene. Ako vyštudovaný pedagóg ho mohol absolvovať len vďaka tomu, že fakulta

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie