Denník N

Svetový newsfilter: Britský generál vidí tri možné scenáre, ako sa skončí vojna na Ukrajine

Ukrajinský tank počas streľby. Foto - ukrajinská armáda
Ukrajinský tank počas streľby. Foto – ukrajinská armáda

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

na prvý pohľad dramatické udalosti v Rusku tento týždeň iba potvrdili, na čom sa väčšina pozorovateľov zhoduje už dlhšie. V najväčšej krajine sveta je nateraz šanca na zmenu diktátorského režimu veľmi malá.

Nič na tom nemenia ani zlyhania na ukrajinskom fronte a čoraz viac ponižujúce ukrajinské akcie na ruskom území alebo okupovanom Kryme. Niekoľko sme ich videli aj tento týždeň.

Za zmienku stojí najmä zničenie „neporaziteľného“ ruského protivzdušného systému S-400 na anektovanom polostrove či prebehnutie pilota ruského vrtuľníka na ukrajinskú stranu.


Európa: Tri scenáre vývoja vojny

Správou týždňa je smrť Jevgenija Prigožina, ktorého lietadlo sa v stredu zrútilo neďaleko rezidencie Vladimira Putina. Ešte predtým britský generál Richard Barrons v rozhovore s ukrajinskou korešpondentkou BBC načrtol tri scenáre ukončenia vojny.

O každom z nich rozhodnú Ukrajinci.

Variant prvý hovorí, že Ukrajina v istom momente prestane bojovať, pretože

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Klimatická kríza

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie