Denník N

SIS nemá v zahraničí dobrú povesť, hovorí český analytik. Príchod Fica zvýši obavy, či nebude donášať Rusom

V znaku SIS je výrok rímskeho mysliteľa Publia Syra: „Caret periclo, qui etiam cum est tutus, cavet.“ V preklade: „Nebezpečenstvu sa vyhne ten, kto bdie, aj keď bezpečný je.“ Foto - SIS
V znaku SIS je výrok rímskeho mysliteľa Publia Syra: „Caret periclo, qui etiam cum est tutus, cavet.“ V preklade: „Nebezpečenstvu sa vyhne ten, kto bdie, aj keď bezpečný je.“ Foto – SIS

Obvinenie dvoch šéfov SIS podľa Jakuba Jandu narušilo dôveryhodnosť slovenskej tajnej služby v očiach zahraničných partnerov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Riaditeľ českého think-tanku Európske hodnoty Jakub Janda sa niekoľko rokov venuje fungovaniu tajných služieb. V rozhovore pre Denník N opisuje, ako v Česku vnímajú Slovenskú informačnú službu (SIS) – zvlášť po obvinení dvoch jej bývalých riaditeľov.

Akú povesť má SIS v zahraničí?

Rozprával som sa o tejto téme aj s niektorými ľuďmi z českej bezpečnostnej komunity a musím povedať, že nie dobrú.

Prečo?

Je vnímaná ako spolitizovaná spravodajská

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie