Denník N

Uhrík a jeho 1488(0)

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je kandidát za stranu Demokrati a bývalý člen predsedníctva strany SPOLU

Sobotné dialógy dvoch fašistov mnohých pobúrili. Mňa v tom pobúrení zaujala informácia mladého Kotlebu o tom, že Milan Uhrík o symbole 1488 veľmi dobre vedel a dokonca daroval strane 14 880 eur.

Keďže mám dobrý zvyk všetko si preveriť – ÁNO, je to tak. V roku 2016 Milan Uhrík naozaj daroval strane 14880 eur.

Milan Uhrík klamal, respektíve zavádzal v relácii viackrát. Napríklad tvrdil, že o význame čísla 1488 sa dozvedel, až keď sa začalo preberať a vyšetrovať.

Zároveň však obhajoval túto sumu tvrdením, že keby dali inú sumu, médiá by si to nevšimli. Ak teda Milan Uhrík nevedel, čo znamená číslo 1488, ako vedel, že si ho médiá všimnú, ak dajú na šek 1488?

Milan Uhrík v poslednom čase vždy očervenie od rozčúlenia, keď sa ho pýtajú na jeho minulosť v ĽSNS. Snaží sa (skoro) všetkými možnými spôsobmi zo seba zmyť, že je vyznávačom fašizmu.

Žiaľ, nedarí sa mu – minulosť si pamätá. Zmývanie sa nerobí tak, že si na kandidátku a do strany privediete ľudí odsúdených za fašizmus. To už nezahovoríte tým, že ste „nevedeli“.

A ešte jedna informácia ma v tomto rozhovore zaujala. Zdá sa mi, že prešla nejako bez povšimnutia, lebo nás „ovládli emócie“ – Milan Uhrík a Republika majú záujem o niektorý silový rezort – SIS, ministerstvo vnútra, ministerstvo obrany.
Viete si predstaviť Milana Mazureka ako riaditeľa SIS? A vážne by ste mu ju aj vy, voliči Smeru, zverili do rúk? Alebo políciu? Či obranu?

Na záver predsa len ešte jedna informácia – Uhrík chce ten silový rezort, aby ho Smer nevycical. Počúvate, voliči Smeru? Počúvate, voliči demokratických strán? Počúvajte pozorne!

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Politici píšu

Komentáre

Teraz najčítanejšie