Denník N

Niekto môže kalkulovať, že v Konferenčnej lige zarobíme viac, vraví Weiss. Pochválil aj Slováka v cyperskom tíme

Vladimír Weiss st. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Vladimír Weiss st. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Slovan hrá vo štvrtok o 20:30 hod. prvý zápas play-off Európskej ligy proti cyperskému Arisu Limassol, znovu by malo byť vypredané.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tréner bratislavského Slovana Vladimír Weiss st. deň pred zápasom proti Arisu Limassol upozornil na jeden zaujímavý fakt. Jeho zverenci už majú istotu účasti v skupine Európskej konferenčnej ligy. Chceli by však hrať o jednu súťaž vyššie – v Európskej lige.

Na predzápasovej tlačovej konferencii Weiss poukázal na to, že celý Slovan ženie túžba vylepšiť imidž klubu v prestížnejšej súťaži. Napriek tomu, že v EKL by si klub mohol zarobiť viac.

Vladimír Weiss st. na úvod tlačovky odpovedal na otázku, aký je zdravotný stav mužstva pred štvrtkovým prvým zápasom play-off Európskej ligy proti Arisu Limassol. V minulotýždňovej odvete 3. predkola Ligy majstrov proti Maccabi Haifa nehrali jeho syn Vladimír Weiss ml., ani defenzívny záložník Kyriakos Savvidis.

„Zdravotný stav mužstva je lepší, ako bol pred týždňom. Jediný otázny je Čavrić, ktorý nebol stopercentne pripravený ani naposledy v Haife, ale chcel hrať, tak sme išli do rizika. Ostatní sú zdraví a pripravení nastúpiť, do tréningu sa vrátili aj Vlado a Savvidis,” povedal najprv Weiss.

Vzápätí doplnil, že Čavrić proti Arisu určite nenastúpi. „Má svalové zranenie. Nie až také vážne a Čavrić nebude pauzovať dlhodobo, ale momentálne netrénuje s mužstvom, takže nenastúpi.”

Weiss na začiatku európskych súťaží Slovana povedal, že si nevie predstaviť mužstvo bez Čavrića, ktorého chcel získať ruský klub Rubin Kazaň. Teraz svoje slová spred troch týždňov trochu upravil. „V danom okamihu bol pre nás nenahraditeľný, vtedy tu ešte nebol Strelec, teraz je situácia iná,” poukázal na fakt, že Slovan už medzitým získal útočníka David Strelca.

„Čavrićova rýchlosť by chýbala každému trénerovi. Je kvalitný hráč, rýchlostný futbalista a náš najlepší strelec. Teraz ho však musíme nahradiť a musíme hrať inak ako s ním,” vyhlásil tréner Slovana.

Slovanisti chcú postúpiť cez ďalšieho európskeho súpera. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Viac peňazí v nižšej súťaži

Slovan už má istotu účasti v EKL. Európska futbalová únia (UEFA) dá každému účastníkovi 2,94 milióna eur, za účasť v skupine EL kluby dostanú po 3,63 milióna. Kluby dostávajú prémie aj za každý skupinový zápas. Tam sú už rozdiely trochu nižšie.

Za každé víťazstvo v EL zarobia 630-tisíc, za remízu 210-tisíc, v EKL sú to sumy 500-tisíc za víťazstvo a 166-tisíc za remízu. Plus bonusy za prvenstvo v skupine aj za druhé miesto.

V EKL sú však kvalitatívne slabší súperi, preto má Slovan teoreticky väčšiu šancu získať viac bodov aj viac financií. „Niekto môže kalkulovať, že v Konferenčnej lige môžeme zarobiť viac peňazí ako v Európskej lige.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Vladimír Weiss

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie