Denník N

O páde Putinovho režimu sa nerozhodne v Rusku. Historik vysvetľuje, čo sa oplatí sledovať po Prigožinovi

Ilustrácia - Shooty
Ilustrácia – Shooty

Režim sa zbavil Prigožina ako v mafiánskom filme. „Najskôr predstieral odpustenie, priblížil sa, uspal ostražitosť a napokon zabil,“ hovorí ruský historik Sergej Lukaševskij. Podľa neho bude veľmi zaujímavé sledovať, ako ho pochovajú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Navonok sa autorita Vladimira Putina po konci Jevgenija Prigožina posilní, myslí si ruský historik Sergej Lukaševskij. Jeho režim si však narobil nové problémy, ktoré bude ťažké kontrolovať.

O osude ruského prezidenta podľa Lukaševského nerozhodnú domáce problémy, ale vonkajšie faktory, ako je cena ropy, bojaschopnosť Ukrajiny či pozícia Číny a jednota Západu.

Ako ho pochovajú? Potichu či hrdinsky? 

„Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako pochovajú Jevgenija Prigožina a zakladateľa vagnerovcov Dmitrija Utkina,“ hovorí ruský historik Sergej Lukaševskij. Či to bude v tichosti, alebo s poctami.

„Veď obaja sú ‚hrdinovia Ruska‘,“ hovorí šéf v Rusku zakázaného Sacharovovho centra. Obe možnosti pritom podľa neho majú svoje za a proti.

„Hrdinský“ pohreb by znamenal, že Putinov režim

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Jevgenij Prigožin

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie