Denník N

Newsfilter: Sme rodina budú problémy len pribúdať

1. SIS prišla o dôveru v zahraničí, Sme rodina môže prísť o voličov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

Päť týždňov pred voľbami sa ešte zhruba tretina voličov rozhoduje, či a koho pôjdu voliť, ukazuje analýza dát prieskumu agentúry Ipsos. Vo väčšej miere ide o voličov demokratických ako nedemokratických strán. Prieskumy zároveň ukazujú, že najväčšie problémy so stabilitou majú strany SaS a Sme rodina, a najmä v prípade Sme rodina hrozí, že veľká časť voličov nepríde voliť.

Problém SIS

V takejto situácii Sme rodina nepomáhajú ani nové informácie z vyšetrovania jej nominantov v Slovenskej informačnej službe, ktoré priniesol denník SME. Ten má k dispozícii uznesenie o vznesení obvinenia voči bývalým riaditeľom SIS Vladimírovi Pčolinskému a Michalovi Aláčovi a aj Petrovi Koščovi a o tom, že sa snažili mariť vyšetrovanie korupčných káuz na NAKA, pretože sa týkali ich alebo im blízkych ľudí.

Uznesenie ďalej ukázalo, že Pčolinský a Košč mali aj blízky rodinný vzťah – Pčolinský je krstným otcom Koščových detí.

Na tom, že Peter Košč a Vladimír Pčolinský sa ako dvaja ľudia dlhé roky pôsobiaci v bezpečnostných zložkách stretávajú a vymieňajú si informácie, prípadne že sa skamarátili, by nebolo nič zlé, keby neboli obaja na základe viacerých svedeckých výpovedí obvinení z korupcie.

Obaja istú časť svojej kariéry „išli“ po Mariánovi Kočnerovi a správali sa tak, aby jeho trestné činy boli potrestané, ale tak ako v prípade Maroša Žilinku, ani u nich to zjavne nie je definitívna vstupenka do slušnej a čestnej spoločnosti. A to je škoda, pretože talentovaných, čestných a slušných ľudí bez podozrení z korupcie v bezpečnostných zložkách naliehavo potrebujeme.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vojna v polícii

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie