Denník N

Vypadnutie z okna je banálne, no „zložiť‘ civilné lietadlo, to už je operácia hodná šéfa Kremľa

Miesto pádu Prigožinovho súkromného lietadla v Tverskej oblasti. Foto - TASR/AP
Miesto pádu Prigožinovho súkromného lietadla v Tverskej oblasti. Foto – TASR/AP

Rusko sa pravdepodobným zabitím Prigožina otvorene prihlásilo k zákonom podsvetia. Silnejší víťazí a ľudia to rešpektujú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Najprv spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, potom kritik jeho režimu. Jevgenij Prigožin je s najväčšou pravdepodobnosťou mŕtvy.

To, že zahynul, vo štvrtok ráno tvrdila pohrebná služba v ruskom Tveri. Telo vodcu súkromnej vagnerovskej armády by mali mať teraz v rukách súdni patológovia.

Zdá sa teda, že Prigožin bol skutočne na palube svojho lietadla, ktoré sa v stredu večer zrútilo v Tverskej oblasti v európskej časti Ruska.

Chýbajúca časť Prigožinovho prsta

Na ruské oficiálne zdroje vrátane pohrebnej služby sa však nielen v tomto prípade nedá príliš spoliehať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Jevgenij Prigožin

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie