Denník N

Pellegrinimu v lete nečakane spadla dôvera, ocitol sa za Ficom a Ódorom. Popularita rastie Korčokovi (prieskum Ipsosu)

Najdôveryhodnejšou političkou na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, aj po rozhodnutí vymenovať úradnícku vládu jej verí vyše 40 percent voličov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Popri tom, ako v prieskumoch straníckych preferencií postupne klesá strana Hlas, padá aj osobná popularita predsedu strany Petra Pellegriniho. Naznačuje to prieskum agentúry Ipsos pre Denník N.

Pellegrini si v rebríčku dôveryhodnosti politikov dlho držal druhé miesto za prezidentkou Zuzanou Čaputovou. V prieskumoch Focusu ju dokonca na čas predbehol. V Ipsose býval vždy druhý, ale so slušnými číslami. V júni mu dôverovalo 36 percent voličov, v júli dokonca vyše 38 percent.

V aktuálnom meraní z polovice augusta dôveryhodnosť predsedu Hlasu padla na necelých 32 percent. Môže ísť len o aktuálny výkyv (aj v máji mal dôveru len necelých 34 percent respondentov), no mesiac pred voľbami to pre Petra Pellegriniho nie je dobrá správa.

Vďaka tomuto poklesu bývalého premiéra predbehol jeho predchodca Robert Fico

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Ľudovít Ódor

Michal Šimečka

Peter Pellegrini

Robert Fico

Voľby 2023

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie