Denník N

Prieskum: Voličov SNS, Republiky a Smeru to ťahá do ruskej sféry vplyvu

"Pochod za mier" v marci 2023 v Bratislave. Foto N - Tomáš Hrivňák
„Pochod za mier“ v marci 2023 v Bratislave. Foto N – Tomáš Hrivňák

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

S blížiacimi sa voľbami narastá počet ľudí, ktorí chcú demokraciu v trochu inej podobe než tá, čo je v krajinách západnej Európy a momentálne na Slovensku.

Agentúra Ipsos už šesť sondáží po sebe od marca 2023 meria vzťah spoločnosti k demokracii. Respondenti hodnotia šesť výrokov súvisiacich s demokraciou, ktoré navrhol think-tank Globsec. Pribúda ľudí, ktorých aj Ipsos označuje za „antidemokratov“: ich podiel vyčíslil na 25 percent populácie.

Koho to ťahá do ruskej sféry vplyvu

Vývoj od marca ukazuje, že pribúda napríklad ľudí, ktorým by neprekážal návrat do ruskej sféry vplyvu, a tých, ktorí hovoria, že oslobodenie v roku 1945 dalo Sovietskemu zväzu nárok zostať v Československu ďalších 40 rokov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prieskumy preferencií

Vojna na Ukrajine

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie