Denník N

Väzeň P01135809. Donald Trump má prvý raz svoje väzenské číslo aj policajnú fotografiu

Policajná fotografia Donalda Trumpa. Foto - TASR/AP
Policajná fotografia Donalda Trumpa. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Donalda Trumpa vo štvrtok štvrtý raz počas posledných štyroch mesiacov zatkli. Na rozdiel od predchádzajúcich troch prípadov sa podľa zákonov štátu Georgia vydal do okresného väzenia, kde mu tamojší pracovníci odobrali otlačky prstov a vyhotovili fotografiu.

Po prvý raz v histórii sa tak stalo, že bývalý prezident USA má svoju policajnú fotografiu, takzvaný mug shot. A pretože prišiel do väznice, dostal aj svoje väzenské číslo. 45. americký prezident je teraz vo väznici okresu Fulton vedený pod číslom P01135809.

Súčasťou procedúry boli aj informácie, koľko väzeň P01135809 váži, meria a akú má farbu očí a vlasov. Trumpove odpovede vyvolali prekvapenie, pretože pri uvedených 190 centimetroch podľa svojich slov váži 97 kilogramov a ako farbu vlasov uviedol „blond alebo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2024

Donald Trump

Svet

Teraz najčítanejšie