Denník N

Fico zareagoval na Danka a oznámil, že ak Smer vyhrá voľby a zostaví vládu, chce byť premiérom

Andrej Danko s Robertom Ficom za minulej vlády. Foto N - Tomáš Benedikovič
Andrej Danko s Robertom Ficom za minulej vlády. Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované o 16:25: Smer aj Hlas korigovali predsedu SNS Andreja Danka

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Ak Smer vyhrá parlamentné voľby a zostaví väčšinovú koalíciu, Robert Fico sa bude uchádzať o post predsedu vlády.

Preferenčne najsilnejšia strana takto zareagovala na vyhlásenie predsedu SNS Andreja Danka, že Fico bude po voľbách v záujme vytvorenia vlády s Hlasom ochotný obetovať post premiéra v prospech Petra Pellegriniho. Povedal to v televízii Markíza.

Danko v relácii Na telo s Michalom Kovačičom dostal otázku, či by takýto krok mal Fico spraviť. Danko odpovedal: „To sa už stalo“ a na otázku moderátora, či sa na tom už dohodli, odpovedal: „Ja si myslím, že áno.“

Hlas a Smer dohodu po relácii vylúčili

Smer, Hlas a SNS pripúšťajú, že pôjdu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Hlas

Peter Pellegrini

Smer

SNS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie