Denník N

Ivan Korčok bude kandidovať za prezidenta, prieskumy mu dávajú šancu poraziť Fica

Ivan Korčok cez leto ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta. Foto - TASR
Ivan Korčok cez leto ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta. Foto – TASR

Aktualizované o 11.20 h po tlačovej besede Ivana Korčoka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok kandiduje za prezidenta. Bude občianskym kandidátom a začína zbierať potrebných najmenej 15-tisíc podpisov.

Kandidatúru už ráno oznámil na webe ivankorcok.sk, všimol si denník SME. Presný termín prezidentských volieb ešte nie je určený, prvé kolo sa bude konať na jar 2024.

Do parlamentnej kampane zasahovať nechce

Korčok na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici v stredu doobeda označil za svoje hodnoty oddanosť a vernosť Slovenskej republike, princípy právneho štátu, toleranciu, rešpekt voči všetkým demokratickým názorovým prúdom a menšinám žijúcim v našej krajine. Hlási sa k odkazu novembra 1989.

„Slovensko dlhé roky prešľapovalo na mieste, musíme urobiť všetko pre to, aby sme sa vymanili zo stagnácie,“ povedal pri ohlásení svojej kandidatúry.

O podpore v kampani s predstaviteľmi politických strán

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Prezidentské voľby 2024

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie