Denník N

Verstappen vyrovnal Vettelov rekord, Lawson nečakane debutoval

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Víkendová Veľká cena Holandska, ktorá ukončila letnú prestávku, ponúkla premenlivé počasie, chaos aj nečakané zvraty. Ani to však nezabránilo Maxovi Verstappenovi, aby dosiahol deviate víťazstvo v rade, čím vyrovnal desaťročný rekord Sebastiana Vettela.

Na pódium sa vrátil Fernando Alonso, ktorého Aston Martin vyzeral podobne nádejne ako na začiatku sezóny, a hlasy z tímu okolo Lawrencea Strolla sú v súvislosti so zostávajúcimi deviatimi veľkými cenami povzbudivé. Trápiaci sa Alpine, ktorý prechádza opäť jedným zo svojich cyklov premien, potešil tretím miesto Pierre Gasly.

Ferrari a Mercedes urobili množstvo chýb, naopak, Williams bol zo svojho výkonu a potenciálu veľmi prekvapený. Prekvapení sme boli aj my, keď si Daniel Ricciardo privodil v druhom tréningu zlomeninu záprstnej kosti ľavej ruky, a tak nečakanú šancu dostal nováčik Liam Lawson. Tento 21-ročný Novozélanďan sa v náročných podmienkach medzi súpermi nestratil a v aute AlphaTauri ho uvidíme až do návratu zotavujúceho sa Ricciarda.

Nielen o tom sme sa zhovárali s komentátorom Zdendom Míkom.

Moderuje Laco Urbán.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Boxová ulička

Formula 1

Motorizmus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie