Denník N

Pri prijímaní Suju za doktoranda sa na Technickej univerzite obávali, že ak ho nezoberú, hrozí im súdny spor

Poslanec za Republiku Miroslav Suja. Foto - TASR
Poslanec za Republiku Miroslav Suja. Foto – TASR

Zástupcovia študentov na Technickej univerzite vo Zvolene vidia v štúdiu poslanca Suju z Republiky konflikt záujmov. Žiadajú riadne prešetrenie, prípade podanie podnetu na Slovenskú akreditačnú agentúru pre vysoké školstvo.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Doktorandské štúdium poslanca Miroslava Suju (Republika) na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene vyvolalo na tejto vysokej škole množstvo otázok.

Suja je externým doktorandom na katedre ekonomiky a lesného riadenia v študijnom programe ekosystémové služby lesov. Predtým vyštudoval učiteľstvo telesnej výchovy na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, štúdium by mal ukončiť už na budúci rok na jar.

Medzi najdôležitejšie otázky patrí, ako sa vlastne vyštudovaný telocvikár dostal na štúdium na Lesníckej fakulte a či nie je jeho školiteľ v konflikte záujmov, keďže kandidoval za Republiku. Otázny je aj skutočný prínos Suju vo vedeckých textoch, ktorých je spoluatorom, a či tam nefiguruje len preto, že hlavným autorom týchto príspevkov je jeho poslanecký asistent.

Vysoká škola uverejnila 25. augusta stanovisko, v ktorom najmä

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lesy SR

Republika

Školstvo

Životné prostredie

Slovensko

Teraz najčítanejšie