Denník N

Uprednostnili KHL pred reprezentáciou. Sú to len tri turnaje do roka, hovorí Liška, ktorý v Rusku sníva o NHL

Adam Liška oslavuje gól na MS 2019. Foto N - Peter Kováč
Adam Liška oslavuje gól na MS 2019. Foto N – Peter Kováč

V piatok štartuje nový ročník KHL aj so siedmimi slovenskými hokejistami a s jedným trénerom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Majstrovstvá sveta v Česku 2024 budú pre mnohých slovenských hokejistov veľkým lákadlom, ale niektorí hráči už teraz vedia, že aj keby bola nadchádzajúca sezóna ich najlepšia v kariére, nepredstavia sa na nich.

Slováci budú hrať v máji v Ostrave postupne proti Nemcom, Kazachom, Američanom, Poliakom, Francúzom, Lotyšom a Švédom. Ak Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) hráčov z KHL ani na budúci rok nezavolá do reprezentácie, národný tím bude znova bez brankára Patrika Rybára, obrancu Michala Čajkovského či útočníkov Michala Krištofa alebo Adama Lišku.

A po novom už aj bez obrancu Martina Gernáta, ktorý v lete vymenil švajčiarsky Lausanne za Jaroslavľ. On aj Michal Čajkovský odohrali v reprezentácii zhodne po 69 zápasov, Mislav Rosandič či Michal Krištof len o dva menej.

Ak by hrali inde ako v KHL, nie je dôvod, aby v národnom tíme nemali miesto. Všetci sú už skúsení a zároveň ešte stále v dobrom hokejovom veku.

„Je to jedna z vecí, o ktorých som diskutoval s rodinou. Obetujem pôsobenie v národnom tíme, pretože

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

KHL

MS v hokeji

  • finále: Kanada - Nemecko 5:2
  • Slovensko skončilo na 9. mieste

Vojna na Ukrajine

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie