Denník N

Spor o posmešný bilbord graduje, Sulík si uťahuje z erudovaného právnika Danka 

Andrej Danko sa sťažuje na to, ako si SaS robí žarty z jeho plagiátorskej kauzy. Foto – Facebook Andreja Danka a SaS
Andrej Danko sa sťažuje na to, ako si SaS robí žarty z jeho plagiátorskej kauzy. Foto – Facebook Andreja Danka a SaS

Andrej Danko kritizoval SaS za porušenie autorského zákona pre obrázok s posmešným bilbordom. Strana SaS ho v stanovisku poúča, že sa mýli.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Strana SaS nevyhovie výzve predsedu SNS Andreja Danka, aby zo sociálnej siete stiahla obrázok, ktorý si uťahuje z jeho starej plagiátorskej kauzy.

Predseda Slovenskej národnej strany v utorok zverejnil video, v ktorom strane Richarda Sulíka vyčíta, že sú plagiátori, lebo použili jeho predvolebný bilbord. „Pán Sulík, Sloboda a solidarita spáchala trestný čin. Máme autorské práva na tento bilbord a tie ste poškodili,“ vraví vo videu Danko, ktorý sa v roku 2000 stal doktorom práv vďaka plagiátorskej rigoróznej práci.

O tej sa znovu začalo hovoriť po tom, ako v nedeľu v televíznej debate na TA 3 zľahčoval svoj škandál s odpísanou prácou, o ktorom sa veľa písalo a hovorilo na jeseň 2018, keď bol ešte Danko predsedom Národnej rady.

SaS odkázala, že obrázok

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Školstvo

SNS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie