Denník N

Vajda už netrénuje Molčana. Počas spolupráce hral proti najväčším hviezdam, ale aj vypadol z prvej stovky

Alex Molčan a Marián Vajda vlani pri ohlasovaní začiatku spolupráce. FOTO TASR - Dano Veselský
Alex Molčan a Marián Vajda vlani pri ohlasovaní začiatku spolupráce. FOTO TASR – Dano Veselský

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Najlepší slovenský tenista Alex Molčan pred mesiacom prehrával na turnaji v Kitzbüheli s Rakúšanom Sebastianom Ofnerom 4:6, 0:5, no nakoniec vyhral 4:6, 7:5, 7:6 (5), pričom čelil dvom mečbalom.

V utorok večer sa v prvom kole US Open ocitol v opačnej pozícii. On bol ten, kto bol veľmi blízko k víťazstvu, no koncovku nezvládol.

Proti devätnástemu nasadenému Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi hral veľmi dobre a prvé dva sety získal v tajbrejkoch.

Ďalšie dva prehral 1:6, 5:7, no v piatom sete brejkol ako prvý a za stavu 5:3 podával na víťazstvo. Viedol 30:0, ale gem prehral. Pred brejkbalom dostával také kŕče do nohy, že sa od nej pri podaní nevedel odraziť. Prvé podanie pokazil, druhé len prehodil na istotu cez sieť.

Kŕče potom odzneli a Molčan mal mečbal za stavu 5:4 pri podaní Dimitrova a ďalšie dva v rozhodujúcom tajbrejku hranom do 10. Molčan v ňom viedol 9:7, no prehral 9:11.

Ťažká prehra je pokračovaním nevydareného obdobia, počas ktorého Molčan vypadol do druhej stovky, a ukončil spoluprácu s trénerom Mariánom Vajdom.

Keď začínali, Molčan bol na 45. mieste

Ukončenie spolupráce ešte nie je oficiálne, keďže to Vajda ani Molčan nekomunikovali, no Denníku N túto informáciu potvrdili dva dobre informované zdroje z tenisového prostredia.

Molčan končí s Vajdom po

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Grandslamové turnaje

Tenis

US Open

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie