Denník N

Ako sa môžu introverti presadiť vo veľkom kolektíve? Psychológ radí, ako využiť svoje prednosti

Ilustrácia - F. S. s Midjourney
Ilustrácia – F. S. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V Psychologickej poradni Denníka N budú na vaše otázky odpovedať skúsené psychologičky a psychológovia. Svoju otázku z oblasti výchovy, rodičovstva, práce, životných rozhodnutí, riešenia konfliktov, priateľských či partnerských vzťahov môžete poslať na . Okrem otázky uveďte aj svoje krstné meno a vek. Všetky vydania nájdete na stránke Psychologická poradňa Denníka N.


„Som povahou introvertka, pracujem v dosť veľkom kolektíve, kde je navyše väčšina mužov. Často mám pocit, že ostatní kolegovia moje názory nepočúvajú a nerešpektujú. Ako sa mám presadiť? Chcem byť vo svojej práci úspešná.“
Andrea (33)

Odpovedá psychológ Martin Miler

Milá Andrea,

v dnešnej extrovertnej dobe nie je pre introvertku jednoduché presadiť sa. V mnohom to môže znamenať predstavu, že musíte neustále vystupovať zo svojej komfortnej zóny. Do istej miery to tak môže byť, no zrejme by bolo lepšie nájsť spôsoby, ako využiť to, v čom ste prirodzene talentovaná.

V prvom kroku by azda malo ísť o to prijať sama seba. To, že ste introvertka, znamená, že ste dobrá v iných veciach ako extroverti. Obvyklými silnými stránkami introvertiek sú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Psychologická poradňa

Svoje otázky z oblasti výchovy, rodičovstva, práce, životných rozhodnutí, riešenia konfliktov, priateľských či partnerských vzťahov posielajte na [email protected]. Okrem otázky uveďte aj svoje krstné meno a vek, to sú jediné údaje, ktoré budú v článku zverejnené spolu s vašou otázkou. Odpovedať budú psychologičky Jana Ashford a Lenka Pavuková Rušarová a psychológ Martin Miler. Odpovede zverejňujeme vždy v pondelok, stredu a piatok.

Vzťahy

Životy žien

Rodina a vzťahy, Zdravie

Teraz najčítanejšie