Denník N

Viktor Orbán Tuckerovi Carlsonovi: Je klamstvo, že Ukrajina vyhráva. Trump je záchranca ľudstva

Viktor Orbán a Tucker Carlson v Budapešti. Foto - FB Viktora Orbána
Viktor Orbán a Tucker Carlson v Budapešti. Foto – FB Viktora Orbána

Premiér Maďarska poskytol veľký rozhovor americkému moderátorovi, ktorý je známy svojimi radikálnymi vyhláseniami. Orbán potvrdil množstvo nepravdivých tvrdení reportéra, ktorý pravidelne šíri hoaxy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Nord Stream vyhodili do vzduchu bidenovci, ktorí Rusko nepoznajú – na rozdiel od Orbána, ktorého zavreli Rusi do väzenia.

Polhodinový rozhovor amerického reportéra Tuckera Carlsona s premiérom Maďarska Viktorom Orbánom obsahuje takéto a podobné tvrdenia, ktoré sú často ďaleko od pravdy.

Fox News sa s ním rozlúčili, Orbán sa ho zastáva

Carlson bol najpopulárnejším a najvplyvnejším moderátorom americkej televízie Fox News, kým ho na jar tohto roka nečakane neprepustili. Carlson sa v uplynulých rokoch stal najkontroverznejšou osobnosťou amerických televízií. Šíril protimigrantské a antivaxerské názory, útočil na LGBTI+ ľudí, podporoval radikálne hnutie QAnon, ktorého členovia sa podieľali aj na útoku na Kapitol, bránil Vladimira Putina a Donalda Trumpa a zastal sa aj názoru, že prezidentské voľby v Amerike v roku 2020, v ktorých utrpel Trump porážku, boli zmanipulované.

Po odchode z Fox News sa Carlson pustil do sólo kariéry na sociálnych sieťach. Na X, teda na niekdajšom Twitteri, má aj naďalej milióny sledovateľov.

Carlsonovo priateľstvo s Orbánom nie je nové.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Joe Biden

Viktor Orbán

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie