Denník N

Niektorí rodičia na protest nechali doma aj školáka, ktorému nezatvorili školu

Foto - Facebook/ŠTRAJK RODIČOV/Iniciatíva Bratislavských Rodičov (IBR)
Foto – Facebook/ŠTRAJK RODIČOV/Iniciatíva Bratislavských Rodičov (IBR)

Na stretnutí rodičov so štrajkujúcimi učiteľmi sa veľa hovorilo o tom, že by učitelia potrebovali podporu práve od nich.

Učitelia už tretí deň pokračujú v ostrom štrajku. Ministerstvo školstva tvrdí, že počet zavretých škôl sa každým dňom znižuje. Kým v prvý pracovný deň bolo zatvorených 179 škôl a o deň nato 151, včera to bolo 137, čo predstavuje 2,04 percenta zo všetkých škôl. Potvrdzujú to aj čísla Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU).

V stredu bolo do štrajku zapojených stále viac ako 11-tisíc učiteľov zo 781 škôl. Viacero z nich sa stretlo na demonštrácii v Leviciach. Vo štvrtok sa chystajú učitelia demonštrovať v Nových Zámkoch a v Košiciach.

S pribúdajúcim časom bude štrajk čoraz väčšou záťažou pre rodičov. O školstve a štrajku diskutovali rodičia školákov so štrajkujúcimi učiteľmi v bratislavskom Artfore, po jej skončení dokonca už vzniká Iniciatíva bratislavských rodičov, ktorá by mala byť podpornou skupinou pre ISU.

Video: Kiska prijal štrajkujúcich učiteľov, Fico si čas nenašiel
autor: Martina Pažitková (ospravedlňte zníženú kvalitu zvuku)

Škola sa do štrajku nezapojila, syna nechal doma

Tomáš Piskáček nechal syna Jakuba v pondelok doma aj napriek tomu, že ich škola neštrajkovala. Chcel tak vyjadriť podporu tým, ktorí sa zapojili. Zároveň však premýšľa, ako dlho sa to dá takto zvládnuť. Ak dieťa nepríde do školy, môže mať problémy so sociálkou, hoci je syn doma so svojou mamou, ktorá je práve na materskej dovolenke. A mať v pätách úrad práce, sociálnych vecí a rodiny nie je cieľom žiadneho z rodičov.

Nahnevaný Tomáš poslal e-mail riaditeľke školy. „Písal som jej, že Jakuba ospravedlňujem z vyučovania a že to robím na neurčitý čas počas celého obdobia oficiálneho štrajku.“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Protesty učiteľov

Teraz najčítanejšie