Denník N

Štátny tajomník na vnútre Královič: Je ľúbivé používať nálepku „progresívec“, aj keď ste členom KDH

Martin Královič. Foto N - Tomáš Benedikovič
Martin Královič. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Martin Královič (35) je štátny tajomník na ministerstve vnútra, vláda ho vymenovala v prvej polovici augusta. V rozhovore okrem iného hovorí:

  • či sa ho dotklo, že ho opozícia spája s PS;
  • ako funguje rezort vnútra bez ministra;
  • či máme reálny problém s nelegálnou migráciou;
  • v akom stave je vrtuľníková letka.

Zvykli ste si už na oslovenie „štátny tajomník“?

Viem, na aký dlhý čas som tam, alebo teda mám predpoklad, na koľko týždňov a mesiacov som tam, takže veľmi si na to nezvykám. Oslovujú ma tak, samozrejme.

Ako sa človek rozhoduje, keď prijíma pozvanie do funkcie, o ktorej vie, že bude len na pár mesiacov, a teda vlastne bude musieť prerušiť všetky džoby, ktoré mal doteraz?

Ja to poviem tak neskromne. Vzhľadom na to, čomu sa venujem v posledných rokoch, čo je téma bezpečnosti a krízového riadenia, som čakal, že takáto ponuka by mohla niekedy prísť. Čakal som, že príde oveľa neskôr, o štyri, osem, dvanásť rokov, a že to bude ponuka na štyri roky. Teda na celé volebné obdobie.

Prišlo to skôr a na kratšie obdobie. Veľmi verím odbornosti úradníckej vlády, a preto ponuka od premiéra Ódora

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor

Slovensko

Teraz najčítanejšie