Denník N

Letné čítanie konzervatívnych médií: Progresívci sú ako komunisti a nacisti, homosexuáli majú vymyté mozgy

Ilustrácia - F. S. s Midjourney
Ilustrácia – F. S. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Sledujem mnohé médiá. Tie, ktoré mám rád, aj tie, s ktorými nesúhlasím. A aj keď ich nestíham všetky podrobne čítať, snažím sa udržiavať s nimi aspoň platonický kontakt.

Pomáha mi to lepšie vnímať rôzne perspektívy a názory. A navyše to aj musím robiť, lebo píšem aj o médiách.

V konzervatívnych médiách Postoj a Štandard pracujú ľudia, ktorých som spoznal ešte na Katolíckej univerzite, a novinári, ktorí boli skúsenými autormi už v čase, keď som sa rozhodoval pre kariéru novinára.

Občas ma zaujímajú, občas poburujú. A tak je to asi v poriadku. Niekedy upozornia na informáciu, ktorú by som bez nich prehliadol, inokedy mám pocit, že sú medzi nami civilizačné rozdiely a naše svety sa nedajú spojiť.

Toto leto som si zaumienil, že si budem odkladať články z Postoja a Štandardu, ktoré vo mne nejakým spôsobom zarezonujú. Môže ísť o redakčné texty, ale aj články od externých autorov, ktoré tieto médiá zverejňujú.

Cieľ nebol od začiatku jasný. Nemuselo z toho vyplynúť nič, mohol z toho vzniknúť skromný postreh do statusu na sociálnej sieti.

Nakoniec nazbierané materiály vystačili na samostatný článok, ktorý sumarizuje, čo liberálneho novinára hnevá na textoch konzervatívnych médií.

Progresívne monštrum a jeho rasová segregácia

Hlavnou témou a úhlavným nepriateľom konzervatívnych autorov je neprekvapivo strana Progresívne Slovensko a jej sympatizanti. Azda niet výčitky, ktorá by sa im nedala adresovať. Nemám najmenšiu potrebu na tieto kritiky reagovať, ale je pozoruhodné, čo všetko je liberálom vyčítané.

Progresívci sú vraj „radikálnejší ako komunisti“, uvádza Štandard. Kam sa oproti nim hrabe prenasledovanie kresťanov, likvidácia kláštorov a nútené práce za minulého režimu? PS vraj priamo útočí na slobodu vierovyznania a náboženského presvedčenia. „Po nacistickom a komunistickom totalitnom ťažení proti náboženskému presvedčeniu sa do oficiálnych dejín pretláča ďalšie totalitné, teraz progresívne monštrum,“ mohli sme sa napríklad dočítať.

Aké zlo prinášajú? Budú chcieť vytlačiť výučbu náboženstva zo škôl, varuje Postoj. A keby len to! Rodičom hrozí úplný zákaz vychovávať svoje deti vo svojom vierovyznaní. Na rad môže prísť aj „odstránenie zmienky o kresťanskom význame napr. všetkých kresťanských výjavov v dejinách umenia“. Z čítaniek vraj na Slovensku vymažú starosloviensku báseň Proglas a nebude sa učiť ani o význame Konštantína a Metoda, dodáva Štandard.

Slamených panákov je viac. Progresívci vraj budú obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Médiá

Komentáre

Teraz najčítanejšie