Denník N

Najväčšia hanba Slovana pod Weissom: Klub pôjde ďalej, či už budem trénerom, alebo nie

Weiss počas prvého zápasu proti Arisu. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Weiss počas prvého zápasu proti Arisu. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Slovan nepostúpil do Európskej ligy, rovnako ako Spartak Trnava si zahrá v Európskej konferenčnej lige.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď sa Vladimír Weiss v máji 2021 stal druhýkrát trénerom Slovana, povedal, že sníva o Lige majstrov a o tom, aby na Tehelné pole raz prišiel Real Madrid.

To, že si nezahrá s Realom, bolo jasné, už keď v 3. predkole Ligy majstrov nestačil na Maccabi Haifa, no stále tu bola nádej aspoň na Európsku ligu, teda akúsi druhú ligu európskych pohárov.

Slovan však nepostúpil ani do nej a tretíkrát za sebou si zahrá v Európskej konferenčnej lige, čo je až tretia najprestížnejšia európska súťaž.

Vypadol do nej z play-off o Európsku ligu s cyperským Arisom Limassol – klubom, proti ktorému bol favoritom vzhľadom na hodnotu kádra aj rozpočet klubu. Doma síce vyhral 2:1, no vonku prehral 2:6 a to je hanba. Najväčšia, akú Weiss zažil od svojho návratu do klubu – jeho Slovan ešte toľko gólov nedostal.

Slovan tak prišiel o šancu zahrať si napríklad s Liverpool FC a bude dúfať, že mu v piatok o 14.30 hod. vyžrebujú aspoň Frankfurt.

„Nepamätám si, že by som prehral takto vysoko na takejto úrovni. Bol to zlý zápas z mojej strany aj zo strany hráčov,“ priznal Weiss na tlačovej konferencii.

„Gratulujem Arisu, hral výborne. Z nášho tímu jedine 37-ročný Džaba [Kankava] stíhal pohybom, silou a takticky – klobúk dole. Ale všetci vieme hrať lepšie a musíme pracovať lepšie. Urobím si z toho záver, aj sa porozprávam s majiteľom,“ dodal.

Weiss ani nedostal otázku na to, či bude naďalej trénerom Slovana; túto tému otvoril sám aj týmto výrokom:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Európska liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie