Denník N

Sme takí malí, hovoril tréner Gašparík. Trnava nečakaným úspechom ukázala, že peniaze nie sú všetko

Radosť Spartaka Trnava. Foto - TASR/František Iván
Radosť Spartaka Trnava. Foto – TASR/František Iván

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovan Bratislava aj Spartak Trnava budú hrať na jeseň v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy.

Pre Slovan to úspech nie je, pre Spartak áno. Môže za to odlišná ekonomická sila, iný spôsob, akým sa tam oba kluby dostali, a aj celkový dojem.

Slovan bude hrať skupinu Konferenčnej ligy tretí rok za sebou, a to je stagnácia. Spartak sa do nej dostal po tom, ako v predošlých dvoch sezónach skončil v treťom predkole, a to je progres.

Trnava o postupe rozhodla v Košiciach, kde jej ukrajinský súper Dnipro-1 hral domáce európske zápasy pre vojnu na Ukrajine.

Oba zápasy s Dniprom-1 sa skončili 1:1, no o postupe Trnavy rozhodol v predĺžení striedajúci Martin Bukata, ktorý pochádza práve z Košíc.

Malosť a veľkosť Trnavy

Futbal je o peniazoch. Máte ich viac, kúpite si lepších hráčov a budete častejšie vyhrávať.

Platí to väčšinou, ale nie vždy a príbeh Trnavy je toho dôkazom.

„Tento postup veľmi pomôže klubu aj hráčom. Verím, že to bude pre klub odrazový mostík a pozdvihneme ho. Keď sa porovnávame so súpermi, s ktorými sme teraz hrali, alebo aj v lige so Slovanom a s Dunajskou, sme takí malí. Verím, že teraz trošičku povyrastieme,“ hodnotil tréner Trnavy Michal Gašparík pre RTVS.

Malosťou narážal na klubové rozpočty. Ten trnavský je obmedzený, čo prináša aj praktické problémy.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie