Denník N

Predseda PS Šimečka: Urobíme všetko, aby Robert Fico nevládol

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Michal Šimečka (39) je podpredseda Európskeho parlamentu a predseda Progresívneho Slovenska. V rozhovore hovorí:

  • či ráta aj so scenárom, že by sa stal premiérom;
  • na aké kompromisy je PS pri skladaní vlády pripravené;
  • čo bude erbovou témou programu jeho strany;
  • či je pravdepodobné, že podporia Ivana Korčoka za prezidenta.

Pracujete už v hlave so scenárom, že by ste sa po voľbách mohli stať premiérom?

Pracujeme hlavne s tým, ako v zostávajúcich štyroch týždňoch vyvinúť maximálne úsilie, aby vládu nezostavoval Robert Fico. A aby sme tu nemali ministrov Milana Mazureka a Andreja Danka. Sústredíme sa primárne na to, aby sme dali ľuďom nádej, že sa po voľbách Slovensko nebude vracať do minulosti.

Vybavili sme si povinné kampaňové frázy, ktoré sú aj v nedávnej tlačovej správe. Teraz sa vráťme k tomu, či pracujete s možnosťou, že by ste mohli byť premiérom.

Urobil som rozhodnutie, že odchádzam z európskej politiky a postu podpredsedu Európskeho parlamentu, teda v prípade, že sa Progresívne Slovensko dostane do Národnej rady. Toto rozhodnutie som urobil s plným vedomím toho, že ako voliči rozhodnú, takú zodpovednosť prijmem. Aj ja osobne. Myslím, že je to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Michal Šimečka

Progresívne Slovensko

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie