Denník N

Fínsky akčný triler ideálny na pozeranie v slovenskej predvolebnej realite a ďalšie tipy na filmy a seriály

Sisu. Foto - Itafilm
Sisu. Foto – Itafilm

Osobný výber redakcie Denníka N z aktuálnej ponuky filmov a seriálov, ktoré sa dajú vidieť online.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

SISU (Google Tv) 

Fínske slovo „sisu“ sa veľmi ťažko prekladá a znamená niečo ako odhodlanie, odvaha, odolnosť, všetko podčiarknuté stoickým pokojom zoči-voči beznádejnej situácii. Je vraj charakteristickou povahovou črtou Fínov. Nepochybne aj vďaka nej odolali obrovskej sovietskej presile v zimnej vojne v roku 1939.

Fínsky film SISU je z obdobia o päť rokov neskôr, keď Fíni vyháňali z Laponska fašistov.

Osamelý zlatokop Aatami Korpi nájde v laponskej pustine bohatú žilu. Po ceste do mesta však narazí na ustupujúcu nemeckú jednotku. Fašisti odhalia Aatamiho poklad a začne sa boj.

SISU je klasická akčná žánrovka o súboji Dávida s Goliášom. Originalitu v takýchto prípadoch treba hľadať vo vynaliezavosti, ktorou osamelý hrdina poráža silnejších a početnejších nepriateľov. Okrem nej treba oceniť, ako tvorcovia dokázali aj s minimálnym rozpočtom vystavať pôsobivé akčné scény a obsadiť do jednej z hlavných úloh očarujúcu krajinu za polárnym kruhom.

SISU je jednoduchý, priamočiary historický akčný film o zabíjaní náckov a 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie