Denník N

Kňaz Marián Kuffa pri preberaní štátnej ceny konšpiroval a ďakoval Kollárovi, Ficovi a Dankovi za ich boj proti „gender ideológii“

Marián Kuffa. Foto - tasr
Marián Kuffa. Foto – tasr

Štátne ceny na deň ústavy odovzdal predseda parlamentu Kuffovi aj exprezidentovi Ivanovi Gašparovičovi. Prezidentka ani premiér sa ceremónie nezúčastnili.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

„Gender filozofia aktívne zabíja telo, psychiku aj dušu,“ povedal v piatok kňaz Marián Kuffa. Počas krátkeho príhovoru sa stihol poďakovať aj predsedovi SNS Andrejovi Dankovi za jeho boj proti Istanbulskému dohovoru, v ktorom je „skryto a podlo ideológia genderu“, a Robertovi Ficovi, ktorý sa ako premiér „postavil a povedal, že cez neho gender neprejde“.

Tieto vyjadrenia nie sú pre Kuffu ničím výnimočným, tentoraz však nekázal v kostole v Žakovciach, ale na udeľovaní štátnych cien J. M. Hurbana v historickej budove Národnej rady pri príležitosti 31. výročia schválenia slovenskej ústavy. Cena zahŕňa aj finančnú odmenu, ktorá je 25-násobkom priemernej mzdy, teda približne 30-tisíc eur.

O tom, kto vyznamenanie dostane, rozhoduje predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý stál na pódiu, keď Kuffa šíril svoje konšpirácie o „skrytom genderi“ v sexuálnej výchove. Kuffa sa poďakoval aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

LGBTI+

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie