Denník N

Ferrari do toho dalo všetko, ale Verstappenovi aj tak nezabránilo v ďalšom skvelom rekorde

Foto - Ivan Olle
Foto – Ivan Olle

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Monza je predovšetkým o Ferrari. Tento rok to nebolo inak a Scuderia sa na toto podujatie pripravila najlepšie, ako mohla.

Cez týždeň sme spoznali špeciálne lakovanie monopostov, ktoré odkazovalo na tohtoročné víťazstvo Ferrari v 24-hodinových pretekoch v Le Mans. Ferrari k tomu pridalo aj špeciálne prilby či kombinézy. Táto žlto-červeno-čierna kombinácia farieb bola jedným z najvýraznejších prvkov tohto víkendu, pretože domáci tím predviedol najstatočnejší výkon v tejto sezóne.

Max Verstappen sa na prvé miesto dostal neskôr ako zvyčajne, ale od šestnásteho kola nebolo pochýb o tom, že ak ho obídu technické problémy, rekordné desiate víťazstvo v sérii bude jeho.

Red Bull sa okrem holandského majstra sveta s vynikajúcou formou môže pýšiť aj spoľahlivou technikou, bez ktorej by posúvanie hraníc nebolo možné. Obhajca titulu sa po niekoľkýkrát zapísal do histórie a tento rekord je jedným z najcenenejších v F1.

V tomto texte sa dozviete:

  • že Verstappen po mnohých rokoch uľavil štatistikom;
  • že piloti Ferrari si v závere nič nedarovali;
  • že Mercedes myslí na budúcnosť;
  • prečo si Albon žiadal výmenu hotelovej izby.

Verstappen a Red Bull odchádzajú neporazení

Od piatkových tréningov bolo zrejmé, že v Monze to Red Bull

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boxová ulička

Formula 1

Motorizmus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie