Denník N

Aj keď sa United rozhodol správne, jeho posledný krok v kauze Greenwood nahneval fanúšikov. Hlavne po uniknutom prepise nahrávky

Mason Greenwood bol jednou z najväčších nádejí Manchestru United. Foto - TASR/AP
Mason Greenwood bol jednou z najväčších nádejí Manchestru United. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Obrancovia, prosím, splňte svoju povinnosť a zlomte nohy tohto chlapa, aby už nikdy v živote nehral futbal. Tieto slová napísal na sociálnu sieť Twitter mladý britský novinár Paul Arnov. Futbalista, o ktorom hovoril, je Mason Greenwood, ešte pred takmer dvomi rokmi najväčší talent anglického futbalu.

Napísal to po oznámení, že v tejto sezóne bude Greenwood hrať v španielskej lige v drese madridského Getafe.

„Prečo som bol taký tvrdý? Pretože sú známe podrobnosti toho, čo Greenwood urobil Harriet. A je to odporné,“ hovorí pre Denník N Paul Arnov.

Greenwood je už niekoľko mesiacov hlavnou postavou príbehu, ktorého vyriešenie nemuselo byť po chuti futbalovým fanúšikom. Svedčí o tom samotný prestup, Greenwoodove vyjadrenie aj čin, ktorý v týchto dňoch urobil Manchester United a jeho fanúšikov pobúril. „Je to obrovská hanba. Dúfam, že v Anglicku si už nikdy nezahrá,“ hovorí Arnov.

Čo sa dočítate v texte:

  • ako Manchester United pobúril futbalových fanúšikov aj odborníkov,
  • čo hovoria prepisy nahrávky o Greenwoodovom čine,
  • prečo nedošlo v jeho prípade ani k súdu,
  • ako reagovali experti a fanúšikovia na jeho prestup do Španielska,
  • aké sú Greenwoodove plány.

Čo je v uniknutej nahrávke?

„Existuje audio dôkaz o tom, ako Mason Greenwood znásilnil Harriet. Keď si to prečítate, bude vám zle,“ vysvetľuje Arnov. Potom posiela samotný prepis. Greenwood na ňom hovorí konkrétne toto:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

La Liga

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie