Denník N

Nikdy nebudem kľačať pred 16-ročnými. Keď sa Weiss hádal s fanúšikmi naposledy, nakoniec rezignoval, teraz je situácia iná

Vladimír Weiss st. má k dispozícii všetkých hráčov. Foto - TASR/Martin Baumann
Vladimír Weiss st. má k dispozícii všetkých hráčov. Foto – TASR/Martin Baumann

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V Slovane akoby sa opakoval rok 2012.

Slovan 26. júla 2012 remizoval vo Fehérvári s Videotonom 0:0 a po predošlej domácej remíze 1:1 vypadol z Európskej ligy.

O tri dni neskôr nastúpil doma na ligový zápas so Žilinou (1:1). Počas neho nespokojní fanúšikovia pokrikovali na trénera Vladimíra Weissa a on na nich v emóciách reagoval.

Minulý týždeň vo štvrtok Slovan prehral v Limassole s Arisom 2:6 a po predošlom domácom víťazstve 2:1 vypadol z Európskej ligy do Konferenčnej ligy.

O tri dni neskôr nastúpil na domáci ligový zápas s Podbrezovou (3:2). Počas neho nespokojní fanúšikovia pokrikovali na trénera Vladimíra Weissa a on na nich v emóciách reagoval.

Pred jedenástimi rokmi aj teraz nasledovala po hádke s fanúšikmi tlačovka. Vtedy na nej Weiss povedal: „Bol to môj posledný zápas na lavičke Slovana. Chcel som dať Slovanu viac ako dané výsledky a mrzí ma to. Ďakujem majiteľovi za šancu, ktorú mi dal v tomto tíme, a je to moje posledné slovo.“

Tu sa však podobnosť končí, Weiss tentoraz nerezignoval. V článku sa pozrieme, v čom je situácia iná ako pred jedenástimi rokmi.

Dočítate sa:

  • aký transparent vytiahli fanúšikovia na Slovane;
  • čo o konflikte s nimi povedal Weiss na pozápasovej tlačovke;
  • aký bol skutočný dôvod Weissovho konca pred 11 rokmi podľa Ivana Kmotríka;
  • prečo Weiss tentoraz v Slovane pokračuje.

Robíme futbal aj pre rodiny s deťmi

Hoci Weiss pri svojej rezignácii pred 11 rokmi hovoril o tom, že ho mrzia vtedajšie výsledky, skutočný dôvod jeho odchodu bol podľa Ivana Kmotríka staršieho iný.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Slovan pod Kmotríkovcami

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie