Denník N

Je naivné utešovať sa, že Fico iba straší a po voľbách bude iný

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Ak sa nenájde dostatok demokratických voličov, zvyšok krajiny bude plávať spolu s ním na lodi nenávisti.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je šéfredaktor Respektu, text vyšiel v novom čísle časopisu.

Keď čítame o časoch, keď ľudia upaľovali čarodejnice, nielenže nás mrazí z brutality páchanej na ženách, ale ešte sa aj čudujeme, ako mohol niekto podľahnúť takémuto blúzneniu. A ako mu mohli zástupy ľudí uveriť. Ale potom sa utešujeme tým, že ľudia boli vtedy primitívni a verili bájkam, pretože nevedeli, ako svet funguje. A neznáme ich desilo.

Lenže o niekoľko sto rokov neskôr môže v susednej krajine zvíťaziť strana, ktorej podpredseda Ľuboš Blaha minulý týždeň na spomienkovej slávnosti pri príležitosti Slovenského národného povstania povedal: „Naši dedovia a babky sa postavili proti okupácii cudzími vojskami. V tom čase nás okupovali Nemci. Dnes nás okupujú Američania. Postavme sa proti nim.“ A potom dodal: „Základnou historickou pravdou našich dejín je, že vojna a fašizmus vždy prichádzali zo Západu a sloboda a mier z Východu.“ Obrovský potlesk prizerajúcich sa divákov.

Ako môže niekto akceptovať porovnanie Povstania proti nacistom s dneškom? Veriť lži, že Američania okupujú Slovensko? Kde sú ich vojaci v každom meste? Prečo nie je Blaha popravený v nejakom koncentračnom tábore (ak sú podľa neho Američania to isté ako nacisti), keď takto hovorí? A ak vyzýva Slovákov, aby sa postavili Američanom ako počas SNP, ako to, že on sám nedrží v rukách samopal? Ak sa bude veľmi snažiť, určite narazí na Američana. Možno prepadne skupinu turistov, ktorí si prišli pozrieť Bratislavský hrad.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Smer

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie