Denník N

Zrekonštruovala historickú pamiatku a pristavala k nej drevodom. Fascinuje ma analýza vzťahov, hovorí architektka 

Rodinné domy na Hrnčiarskej ulici v Modre. Foto – Martin Frič
Rodinné domy na Hrnčiarskej ulici v Modre. Foto – Martin Frič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Architektka Jana Konečná zrekonštruovala starý dom v centrálnej pamiatkovej zóne Modry a pristavala k nemu ďalší. Za svoje stvárnenie viacgeneračného bývania získala nomináciu na ocenenie CE ZA AR.

Namiesto jedného domu dvojdom

Dom z 19. storočia pôvodne kúpila mladá rodina ako svoje budúce bývanie. Nakoniec sa však rozhodli do väčšej rekonštrukcie nepúšťať a nehnuteľnosť predali.

Dom s menším pozemkom kúpili architektka Jana Konečná so svojím manželom Martinom Fričom, ktorých spája aj spoločná práca. Martin Frič sa venuje rôznym stavebným prácam a výrobe nábytku na mieru a manželia tak pri rôznych projektoch spolupracujú.

„V tom čase sme hľadali, do čoho by sme sa mohli pustiť, tak sme sa na to dali. Od začiatku som myslela na to, že tu budú dva rodinné domy,“ hovorí architektka.

Jana Konečná vyštudovala environmentálnu architektúru a dnes sa v rámci svojej praxe zameriava predovšetkým na návrhy a realizácie rodinných domov. Hoci sa venuje aj novostavbám, blízka je jej najmä obnova starších nehnuteľností.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Architektúra a dizajn

Pekné veci

Bývanie a záhrada

Teraz najčítanejšie