Denník N

Volebný kompas 2023: vyklikajte si, ktorá strana vám je najbližšia

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s Denníkom N pripravila volebný kompas – nástroj na to, aby ste zistili, ktorá politická strana je vám pred voľbami najbližšia.

Tento volebný kompas vychádza nielen z volebných programov, ale aj z vyhlásení predstaviteľov strán a aj z odpovedí strán na programové otázky. Je postavený na celoeurópskej aplikácii použitej už napríklad pre nemecké federálne voľby v roku 2021, francúzske prezidentské voľby v roku 2022 a aj pre talianske a estónske parlamentné voľby. Na kompase spolupracoval aj americký profesor politológie Kevin Deegen-Krause.

Ak si nie ste istí, koho budete voliť, tento kompas vám môže pomôcť sa rozhodnúť.

Čaká vás 39 otázok, po ich zodpovedaní vyberiete tri, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Vyplnenie kompasu vám zaberie 5 až 10 minút.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie